Section V Class B3 Seeds
February 07, 2020

 

NYSPHSAA Section V Class B3 Wrestling Championships
February 8, 2020 @ Bolivar-Richburg

LIVE RESULTS

SEEDS (Top 5)

099 1 Trey Buchholz (Bolivar-Richburg)
099 2 Tavyn Macdonnell (Bolivar-Richburg)
099 3 Noah Leitten (Perry)
099 4 Gage Wagner (Alexander)
099 5 Holden Kelly (Perry)

106 1 Caleb Sweet (South Seneca)
106 2 Benjamin Merrill (Alexander)
106 3 Brian sharkey (Red Creek)
106 4 Austin Pittman (Cal-Mum)
106 5 Aiden Willmart (Arkport/Canaseraga)

113 1 Dominic Stone (Bolivar-Richburg)
113 2 Connor Bell (Lyndonville)
113 3 Matthew Bush (Perry)
113 4 Ramsey DeanPrince (Arkport/Canaseraga)
113 5 Nick Klem (Avoca/Hammondsport)

120 1 Andrew Caudill (Gilead)
120 2 Rayce Carr (Bolivar-Richburg)
120 3 Trevor Sibley (South Seneca)
120 4 Trent Stagg (South Seneca)
120 5 Efrain Altamirano (Perry)

126 1 Dawsen Yates (Bolivar-Richburg)
126 2 Dylan Campbell (South Seneca)
126 3 Shane Davidson Jr (Alfred Almond)
126 4 Kaden Lyons (Alexander)
126 5 Sebastian Temich (Lyndonville)

132 1 Isaac Crane (Cal-Mum)
132 2 Mitchell Gaiser (Alexander)
132 3 Tyler Uveino (Perry)
132 4 Ben Lloyd (Alfred Almond)
132 5 Jason Cook (Arkport/Canaseraga)

138 1 Josh Maslyn (South Seneca)
138 2 Kadin Tompkins (Bolivar-Richburg)
138 3 Cole Leitten (Perry)
138 4 Tristan Stone (Jasper-Troupsburg)
138 5 Zack Ledbetter (Alfred Almond)

145 1 Silas Guesno (Gilead)
145 2 Spencer Wuest (Alexander)
145 3 Caleb Dailey (Alfred Almond)
145 4 Ivan West (Perry)
145 5 Scott Mills (Alfred Almond)

152 1 Colton Cook (Alfred Almond)
152 2 Josh Wilkins (South Seneca)
152 3 Wayne Karnuth (Bolivar-Richburg)
152 4 Kainan Beardsley (Fillmore)
152 5 Caleb Polmanteer (Avoca/Hammondsport)

160 1 Laertes Cushing (Alfred Almond)
160 2 Luke Dendis (South Seneca)
160 3 Brayden Day (Bolivar-Richburg)
160 4 Maverick Bump (Alexander)
160 5 Ethan humbert (Red Creek)

171 1 Rodney Davis (Lyndonville)
171 2 Josh Theilen (Arkport/Canaseraga)
171 3 Adam Sibley (South Seneca)
171 4 Morgan Davidson (Alfred Almond)
171 5 Lance Baumgarner (Jasper-Troupsburg)

182 1 Brock Conaway (Perry)
182 2 Trent Sibble (Bolivar-Richburg)
182 3 Mike stanley (Red Creek)
182 4 Nick Christian (Cal-Mum)
182 5 Dan Scheesley (Alfred Almond)

195 1 Hudson Evingham (Bolivar-Richburg)
195 2 Ethan Heineman (Alexander)
195 3 Kenneth Empson Jr (Dundee)
195 4 Nick Lenhardt (Cal-Mum)
195 5 Nick Turner (Alfred Almond)

220 1 Mario Fidanza (Lyndonville)
220 2 Danie McElwain (Cal-Mum)
220 3 Tyler Smith (Bolivar-Richburg)
220 4 Sam Thornton (Bolivar-Richburg)
220 5 Tate Hoyt (Dundee)

285 1 Lucas Sears (Perry)
285 2 Chris williams (Red Creek)
285 3 Travis Bailey (Dundee)
285 4 Loren Brown (Jasper-Troupsburg)
285 5 Stuart Ulrich (Alexander)





Comments