Section V Class A1 Seeds
February 07, 2020

 

NYSPHSAA Section V Class A1 Wrestling Championships
February 8, 2020 @ Hilton

LIVE RESULTS

Seeds (Top 6)

099 1 Brandon Tanner (Rush Henrietta)
099 2 Jackson Koppers (Rush Henrietta)
099 3 Zach Gerby (Pittsford)
099 4 Mark Henderson (Penfield)
099 5 Jackson Ciocca (Pittsford)
099 6 Aiden Hinman (Hilton)

106 1 Joe Berenson (Webster Schroeder)
106 2 Lucas Randisi (Webster Schroeder)
106 3 Christopher Cialini (Fairport)
106 4 Tyler Simons (Hilton)
106 5 Makhare Rogers (Rush Henrietta)
106 6 Matt Mulvehill (Pittsford)

113 1 Anthony Surace (Webster Schroeder)
113 2 Alex Perez (Hilton)
113 3 Dan Riorden (Rush Henrietta)
113 4 Landon Lazarek (Hilton)
113 5 Joe Buttarazzi (Fairport)
113 6 Scott Karpovich (Pittsford)

120 1 Greg Diakomihalis (Hilton)
120 2 Nolan Liess (Penfield)
120 3 Brandon Sweet (Rush Henrietta)
120 4 Brandon Callaghan (Greece)
120 5 Rimere Rollog (Webster Schroeder)
120 6 Casey Henwood (Penfield)

126 1 Rocco Camillaci (Hilton)
126 2 Mijid Refaai (Rush Henrietta)
126 3 Kyle Spauldng (Penfield)
126 4 Jake Silipini (Webster Schroeder)
126 5 Nicholas Callaghan (Greece)
126 6 De'Ante Phillips (East)

132 1 Jayden Scott (Rush Henrietta)
132 2 Brady Unger (Fairport)
132 3 Ryan Sanko (Pittsford)
132 4 Cosmo Lucania (Webster Schroeder)
132 5 Chris Molica (Greece)
132 6 Shawn Hall (Rush Henrietta)

138 1 Ryan Burgos (Hilton)
138 2 Ryan Hinman (Hilton)
138 3 Dominick Porto ( Penfield)
138 4 Logan Palmeri (Fairport)
138 5 Oleg Kuchma (Webster Schroeder)
138 6 Joe VanZandt (Pittsford)

145 1 Nick Sanko (Pittsford)
145 2 Ethan Fargo (Webster Schroeder)
145 3 Grady McElveney (Fairport)
145 4 Blake Cellura (Greece)
145 5 Jahmere James (East)
145 6 Adam Rowell (Greece)

152 1 Karamvir Hothi (Rush Henrietta)
152 2 Emanual "Manny" Anderson (Penfield)
152 3 Nate Kasper (Hilton)
152 4 Patrick Unger (Fairport)
152 5 Elias Adler (Pittsford)
152 6 Nick Murray-Termine (Greece)

160 1 Cooper Kropman (Penfield)
160 2 Peyton Gagner (Rush Henrietta)
160 3 CJ Olschewski (Webster Schroeder)
160 4 Josh Robinson (Pittsford)
160 5 Gavin Lamb (Fairport)
160 6 Ruvim Poplavskiy (Hilton)

170 1 John Santowski (Pittsford)
170 2 Alex Fronczak (Hilton)
170 3 Jack Thomas (Greece)
170 4 Fuat Kara (Webster Schroeder)
170 5 Jordan Walker (Rush Henrietta)
170 6 Nate Weidel (Penfield)

182 1 Jaden Hall (Rush Henrietta)
182 2 Bobby Foltz (Pittsford)
182 3 Kreg Abbott (Penfield)
182 4 Julian Suro (Hilton)
182 5 Dan Ramich (Fairport)

195 1 Mike Watts (Rush Henrietta)
195 2 Max Murphy (Pittsford)
195 3 Jake Cretelle (Hilton)
195 4 Trevor Leisten (Penfield)
195 5 Jeffrey Craddock (Fairport)
195 6 Alecks Englert (Greece)

220 1 Louis Rocca (Pittsford)
220 2 Emile Simpson (Gates-Chili)
220 3 Nathan Zimmermann (Webster Schroeder)
220 4 Caden Bertram (Penfield)
220 5 Zach Grover (Hilton)
220 6 Owen Collins (Fairport)

285 1 Collin Burns (Hilton)
285 2 Alec Murray (Pittsford)
285 3 Damian Dinatale (Rush Henrietta)
285 4 Omar Al-Jendari (Fairport)
285 5 Sam Weaver (Penfield)
285 6 Hunter White (East)





Comments