|
The 14th Anniversary Eastern States Classic
January 15, 2016 - January 16, 2016 @ Sullivan County Community College (Loch Sheldrake, New York)
|
Varsity
Team Final
Wyoming Seminary [PA] 238.5, Hilton 104, Penfield 83.5, Long Beach 81, Hauppauge 77.5, John Jay (Cross River) 69.5, Monroe-Woodbury 66.5, Warsaw 64, Eastport-South Manor 62, Danbury [CT] 60, Minisink Valley 56, Rocky Point 53, Warwick Valley 45.5, Poly Prep 44, Maine-Endwell 43, Schuylerville 42, Mattituck 41, Middletown 41, Phoenix 41, Ward Melville 40, Alexander 39, General Brown 39, Shenendehowa 38.5, Locust Valley 38, Ballston Spa 37, Deer Park 37, Shoreham-Wading River 35.5, Burnt Hills-Ballston Lake 34.5, John Glenn 34.5, Levittown Division 34.5, Hadley-Luzerne-Lake George 33, Half Hollow Hills - West 33, Hewlett 33, New Milford [CT] 33, Port Jefferson 31, Syosset 30.5, Victor 30, Arlington 29, Fordham Prep 29, Fox Lane 29, Holland Patent 29, New Rochelle 29, Walton 29, Elmira 28.5, Walt Whitman 28, Maple Grove 27, Yonkers 27, St. Francis 26.5, Deposit/Hancock 26, Sherburne-Earlville 26, Monsignor Farrell 25.5, Albany Academy 25, Amherst 25, Columbia 25, Iroquois 24, Long Island Lutheran 24, Mahopac 24, Mexico 24, North Babylon 24, Plainview-Old Bethpage JFK 23, John Jay (East Fishkill) 22, New Hartford 20, Norwich 20, Brewster 18, Farmingdale 18, Lynbrook 18, Goshen 17, Southington [CT] 17, Suffern 17, Pearl River 16, Westfield 16, Whitehall - Fort Ann 16, Putnam Valley 15.5, Lakeland 15, Palmyra-Macedon 15, Washingtonville 15, Wingate 15, Carle Place/Wheatley 14.5, Eagle 14, Eastchester 14, Horace Greeley 14, Lake Shore 14, Newark Valley 14, Moses Brown [RI] 13.5, Beacon 13, East Ramapo 13, Eldred-Liberty-Sullivan West 13, John Bowne 13, Patchogue-Medford 13, South Side 12.5, Longwood 12, Peru 12, Elmira Notre Dame 11, Johnson City 11, Miller Place 11, Saranac 11, South Jefferson 11, Union-Endicott 11, Clarkstown South 10.5, Edgemont 10.5, Canastota 10, Carmel 10, Central Valley 10, Valley Central 10, Lyndonville 9, North Rockland 9, Tonawanda 9, Gouverneur 8.5, Byram Hills 8, Clarkstown North 8, Mepham 8, Nanuet 8, Onteora 8, Hayfield [VA] 7.5, Amityville 7, Bellmore JFK 7, MacArthur 7, Queensbury 7, Roy C. Ketcham 7, Tottenville 7, Framingham [MA] 6, Newburgh 6, Scarsdale 6, Wallkill 6, Waverly 6, Grover Cleveland 5.5, Wantagh 5.5, Benjamin N. Cardozo 5, Chaminade 5, Garden City 5, Monticello 5, Red Hook 5, Xavier 5, Bethpage 4, Glens Falls 4, Martin Luther King 4, Dolgeville 3, Mount Saint Michael 3, Petrides 3, Kingston 2, Pine Bush 2, Port Jervis 2, Colonie 1, Hudson Falls 1, Oceanside 1, Cold Spring Harbor 0, Cornwall 0, Hillcrest 0, New Paltz 0, Pawling 0 Aggregate Pin Award -
Lenny Merkin
(PP)
Outstanding Wrestler Award -
Matteo Devincenzo
(PJ)
Outstanding Wrestler Award (Lower Weights) -
Beau Bartlett
(WS)
Outstanding Wrestler Award (Middle Weights) -
Yianni Diakomihalis
(Hilton)
Outstanding Wrestler Award (Upper Weights) -
Lou Deprez
(Hilton)
Championship Final (1st)
Consolation Final (3rd)
Consolation Final (5th)
Consolation Final (7th)
Round 5
Championship Round 5
Consolation Round 2
Consolation Round 3
Consolation Round 4
IF YOU HAVE ANY ADDITIONAL PHOTOS OR DOCUMENTATION FROM THIS EVENT, CONTACT INFO@ARMDRAG.COM.
Comments (The 14th Anniversary Eastern States Classic)
|
|