Ken-Ton Invitational Wrestling Tournament
Wrestling Tournament
Edit this page on matburn®
January 28, 2017 @ Kenmore West High School (Tonawanda, New York)

 




Varsity

Team Final

Hamburg 120.5, Orchard Park 102.5, Niagara Falls 76, Tonawanda 64, Randolph 61, Kenmore West (+East) 60, Maryvale 53, Cheektowaga 52, Williamsville South 43, Iroquois 42.5, Dunkirk/Silver Creek 41, Springville-Griffith 40, Alden 30, Canisius 22, West Seneca West 18, Southwestern 16, St. Joseph's 11, North Tonawanda 2, East Aurora/Holland 1, Jamestown 0

Outstanding Wrestler Award - Billy Seiders (DSC)

Place Winners

 99 1. Mike Evans (SG)
    2. Devin Collins (Hamburg)
    3. Tristan DeGrace (Iroquois)
    4. Tyler Wilkinson (WSW)
106 1. Marcus Evans (Randolph)
    2. Michael Snowden (NF)
    3. Ryan Ireland (KW)
    4. Ryan Forest (Hamburg)
113 1. Naeshaun Rose (NF)
    2. Nick Freyburger (Maryvale)
    3. Torey Turner (KW)
    4. Brody Banks (OP)
120 1. Zach Braddell (Tonawanda)
    2. Owen Kissell (Alden)
    3. Tristan Harrison (WS)
    4. Wyatt Sluga (Randolph)
126 1. Willie McDougald (NF)
    2. Ryan Hornstrom (Hamburg)
    3. Deandre Prum-Miles (NF)
    4. Brandon Swaciak (Iroquois)
132 1. Jason Frazer (Tonawanda)
    2. Dan Valvo (KW)
    3. Evan Oliver (WS)
    4. Kyle Farr (WSW)
138 1. Billy Seiders (DSC)
    2. Cory Day (Iroquois)
    3. Alex Handley (Alden)
    4. Robert Hengel (KW)
145 1. Katrell Jackson (Cheektowaga)
    2. Paul Tripi (Maryvale)
    3. Kole Taylor (Hamburg)
    4. Trenton Zilliox (Iroquois)
152 1. William Gura (OP)
    2. Destin Tirado (Tonawanda)
    3. John Milks (KW)
    4. Kahlil Perry (Maryvale)
160 1. Eric Bartnik (Cheektowaga)
    2. Blake Harlock (OP)
    3. Matthew Evans (SG)
    4. Michael Pataky (OP)
170 1. Jacob Smeader (Hamburg)
    2. Michael Koziol (OP)
    3. Solomon Brown (OP)
    4. Austin Majewski (Maryvale)
182 1. Dillon Knoll (Hamburg)
    2. Ian Baker (SG)
    3. Griffin Cascio (SJ)
    4. Matthew Wagner (OP)
195 1. Marshall Johnson (Randolph)
    2. Bret Morseon (OP)
    3. Timothy Darling (OP)
    4. John Haberman (Hamburg)
220 1. Mason Hoose (Canisius)
    2. Seth Bennett (Southwestern)
    3. Eric Massenburg (Hamburg)
    4. Tyler Enser (Hamburg)
285 1. Nick Jones (DSC)
    2. Ethan Stewart (WS)
    3. Nick Becker (Randolph)
    4. Jared Woodin (Tonawanda)

Results not entered.

IF YOU HAVE ANY ADDITIONAL PHOTOS OR DOCUMENTATION FROM THIS EVENT, CONTACT INFO@ARMDRAG.COM.


Comments (Ken-Ton Invitational Wrestling Tournament)