Final X Lincoln (Live)
June 15, 2019

 



Final X Lincoln
At Devaney Center in Lincoln, Neb., Saturday, June 15

LIVE VIDEO

LIVE RESULTS

Session One – 1:00 p.m. EST

Bout 1: Women’s FS 59 kg – U.S. Open champion Alli Ragan (Iowa City, Iowa/Sunkist Kids/Hawkeye WC) vs. World Team Trials Challenge Tournament champion Lauren Louive (Iowa City, Iowa/New York AC/Hawkeye WC)

Bout 2: Men’s GR 60 kg – U.S. Open champion Leslie Fuenffinger (Colorado Springs, Colo./U.S. Army WCAP) vs. World Team Trials Challenge Tournament champion Ildar Hafizov (Colorado Springs, Colo./U.S. Army WCAP)

Bout 3: Women’s FS 55 kg – U.S. Open champion Jacarra Winchester (Colorado Springs, Colo./Titan Mercury WC/OTC) vs. World Team Trials Challenge Tournament champion Dominique Parrish (Scotts Valley, Calif./Titan Mercury WC/Burnaby Mountain WC)

Bout 4: Men’s GR 72 kg – U.S. Open champion Raymond Bunker (Camp LeJeune, N.C./U.S. Marine Corps) vs. World Team Trials Challenge Tournament champion Alex Mossing (Colorado Springs, Colo./Air Force RTC)

Bout 5: Men’s GR 63 kg – U.S. Open champion Ryan Mango (Colorado Springs, Colo./U.S. Army WCAP) vs. World Team Trials Challenge Tournament champion Xavier Johnson (Camp LeJeune, N.C./U.S. Marine Corps)

Bout 6: Men’s GR 97 kg – U.S. Open champion champion G’Angelo Hancock (Colorado Springs, Colo./Sunkist Kids) vs. World Team Trials Challenge Tournament champion Lucas Sheridan (Colorado Springs, Colo./U.S. Army WCAP)

Session Two – 7:00 p.m. EST

Bout 1: Women’s FS 62 kg – World bronze medalist Mallory Velte (Sacramento, Calif./Titan Mercury WC) vs. World Team Trials Challenge Tournament champion Kayla Miracle (Iowa City, Iowa/Sunkist Kids/Hawkeye WC)

Bout 2: Women’s FS 53 kg – World silver medalist Sarah Hildebrandt (Colorado Springs, Colo./New York AC/OTC) vs. World Team Trials Challenge Tournament champion vs. Katherine Shai (Denver, Colo./Titan Mercury WC)

Bout 3: Women’s FS 76 kg – World champion Adeline Gray (Denver, Colo./New York AC) vs. World Team Trials Challenge Tournament champion Precious Bell (Lancaster, Calif./unattached)

Bout 4: Men’s GR 130 kg – World silver medalist Adam Coon (Ann Arbor, Mich./New York AC/Cliff Keen WC) vs. World Team Trials Challenge Tournament champion Cohlton Schultz (Parker, Colo./Sunkist Kids/EAP)

Bout 5: Men’s FS 61 kg – World bronze medalist Joe Colon (Fresno, Calif./Titan Mercury WC/Valley RTC) vs. World Team Trials Challenge Tournament champion Tyler Graff (Princeton, N.J./Titan Mercury WC/NJRTC)

Bout 6: Men’s FS 97 kg – World silver medalist Kyle Snyder (Columbus, Ohio/Titan Mercury WC/Ohio RTC) vs. World Team Trials Challenge Tournament champion Kyven Gadson (Ames, Iowa/Titan Mercury WC/Cyclone RTC)

Bout 7: Men’s FS 70 kg – U.S. Open champion Ryan Deakin (Broomfield, Colo./Titan Mercury WC/Chicago RTC) vs. World Team Trials Challenge Tournament champion James Green (Lincoln, Neb./Sunkist Kids/Nebraska WTC)

Bout 8: Men’s FS 57 kg – U.S. Open champion Daton Fix (Sand Springs, Okla./Titan Mercury WC/Cowboy RTC) vs. World Team Trials Challenge Tournament champion Thomas Gilman (Iowa City, Iowa/Titan Mercury WC/Hawkeye WC)

Bout 9: Men’s FS 74 kg – World bronze medalist Jordan Burroughs (Lincoln, Neb./Sunkist Kids/Nebraska WTC) vs. World Team Trials Challenge Tournament champion Isaiah Martinez (Champaign, Ill./Titan Mercury WC/Illinois RTC)





Comments