Section VI D-I Seeds
February 11, 2020

 

NYSPHSAA Section VI Division I Wrestling Championships
February 15, 2020 @ Starpoint

LIVE RESULTS
LIVE VIDEO

SEEDS

WGT SEED NAME GR (SCHOOL)

099 1 Travis Browning 10 (FRONT)
099 2 Jaden Crumpler 9 (NF)
099 3 Gage LaPlante 8 (STAR)
099 4 Nikolas Massaro 8 (GI)
099 5 Mike Syposs 9 (NF)
099 6 Zach Dellinger 10 (WILL NE)
099 7 Garrett Chase 7 (NW)
099 8 James Leuer 9 (STAR)

106 1 Amarfio Reynolds Jr 9 (NF)
106 2 Carter Tadusz 9 (LANC)
106 3 Brendan Dellinger 11 (WILL NE)
106 4 Christopher Uptegrove 9 (STAR)
106 5 Grady Peterson Jr. 9 (NF)
106 6 Jim Gordon 9 (HAM)
106 - Riley Kirst 8 (AMH)
106 - Josh Augugliaro 11 (NW)

113 1 Myles Gronowski 10 (LANC)
113 2 Michael Schaefer 8 (LANC)
113 3 Tremell Mathews 9 (NW)
113 4 Dylan Lyness 11 (STAR)
113 5 Ian Howell 11 (CLAR)
113 6 Ja'Shad Bumpers 10 (NF)
113 7 Taylor Crofoot 11 (JAMES)
113 - Noah Soliday 8 (NW)
113 - Jackson Hewson 8 (WILL S)

120 1 Cameron Catrabone 8 (WILL NE)
120 2 Adam Kowalski 12 (FRONT)
120 3 Jaden Friel 11 (WILL S)
120 4 Kaleb Schurkus 10 (LANC)
120 5 Jefferson Long 7 (CLAR)
120 6 Elijah Greenough 11 (NW)
120 7 Gavin Lyness 12 (STAR)
120 8 Bradley Evelt 10 (WILL S)

126 1 Michael Catanzaro 11 (WILL NE)
126 2 Jack Randle 12 (GI)
126 3 Jacob Eckler 12 (STAR)
126 4 Brody Banks 12 (OP)
126 5 Anthony Kuhn 12 (NW)
126 6 Christian Lasher 12 (STAR)
126 7 Alex Kowalski 12 (FRONT)
126 8 Micah Harry 9 (LANC)
126 9 Luke Smeader 9 (HAM)
126 10 Darren Chrsitian 10 (NF)

132 1 Ryan Forrest 12 (HAM)
132 2 Luqman Ahmad 11 (WILL S)
132 3 Collin Coughenour 9 (NW)
132 4 Jon Palozzi 11 (CLAR)
132 5 Marco Fuoco 11 (WSWE)
132 6 Wilfredo Borges 11 (NF)
132 7 Ben French 11 (WILL S)
132 - Cole Andalora 12 (WILL NE)

138 1 Justin McDougald 12 (NW)
138 2 Hasan Dobbins 12 (AMH)
138 3 Trevor Sheehan 10 (LANC)
138 4 Mark Kuhn 11 (NW)
138 5 Jesiere Carter 10 (NF)
138 6 Jacob Petricca 12 (FRONT)
138 7 Dylan Carns 11 (CLAR)
138 - Jacob LeClerc 10 (AMH)

145 1 Willie McDougald 12 (NF)
145 2 Aiden Rabideau 12 (CLAR)
145 3 Devin Collins 10 (HAM)
145 4 Bryce Bolognese 11 (LANC)
145 5 Jake Miller 11 (GI)
145 6 Caleb Potter 12 (OP)
145 7 John Maher 11 (WILL S)
145 - Giovanni Russo 10 (AMH)

152 1 Dylan Collins 10 (HAM)
152 2 Ali Assaf 12 (NW)
152 3 Jimmy Dicostanzo 12 (CLAR)
152 4 Teddy Hengel 11 (KENTON)
152 5 Dylan Coe 11 (OP)
152 6 Jake Slowinski 12 (CLAR)
152 7 Jack Gordon 12 (HAM)
152 - Ignacio Pimental-Vendez 11 (AMH)

160 1 Brian Bielec 10 (GI)
160 2 Jack Feltz 12 (CLAR)
160 3 Jacob Thibeault 12 (NW)
160 4 Ben Buscaglia 12 (AMH)
160 5 Josh Jelonek 11 (LANC)
160 6 Owen Weller 12 (FRONT)
160 7 Brett Santarelli 11 (OP)
160 - Thomas Browne 10 (STAR)

170 1 Adam Daghastani 12 (GI)
170 2 Dylan Wojciechowski 12 (FRONT)
170 3 Evan Brophy 11 (WILL NE)
170 4 Casey Dummit 12 (GI)
170 5 Camden Smith 12 (LANC)
170 6 Dominic Manzella 12 (HAM)
170 7 Javion Carter 11 (NF)
170 - Jonathan Clifford 11 (WILL S)

182 1 Ryan Stencel 12 (LANC)
182 2 Mike Pataky 12 (OP)
182 3 Kevin Daskavitz 9 (LOCK)
182 4 Andriy Petrov 11 (FRONT)
182 5 Jonah Christakis 12 (AMH)
182 6 Ethan Tong 12 (WILL S)
182 - Tyler Godson 11 (SWEET)
182 - Keith Coleman 10 (STAR)

195 1 Codie Scotland 12 (LANC)
195 2 Dan Empfield 12 (LANC)
195 3 Konrad Krzsyzton 10 (FRONT)
195 4 Levi Cox 11 (NF)
195 5 Camerin Holmes 12 (NT)
195 6 Jon Bennett 10 (HAM)
195 7 Ben Levine 12 (AMH)
195 8 Caleb Messing 12 (GI)

220 1 Blake Bielec 12 (GI)
220 2 John Haberman 12 (HAM)
220 3 Matt Wagner 12 (OP)
220 4 Noah Michael 10 (KENTON)
220 5 Marquis Carns 12 (CLAR)
220 6 Carl Ealy 11 (NF)
220 7 Gavin Larsen 12 (GI)
220 8 Beckham Peehler 11 (STAR)

285 1 Ryan Bitka 12 (AMH)
285 2 Tyree Orange 11 (AMH)
285 3 Shain Constantin 11 (KENTON)
285 4 Andre Clause 10 (NW)
285 5 Ryan Venohr 12 (WILL NE)
285 6 Stefaan Fearon 10 (LOCK)
285 - Drew Mascio 10 (FRONT)
285 - Ronnie Apoloney 12 (GI)





Comments