★ ★ ★ ★ ★ Meet History
Alexander Green & Gold Wrestling Tournament
January 4, 2020 @ Alexander High School (Alexander, New York)
Powered by matburn®

 




Varsity

Team Final

Rush-Henrietta 206.5, Alexander 114.5, Albion 84.5, St. Mary's of Lancaster 60, Warsaw 47.5, Amherst 36, Health Sciences Charter School 12, Avoca 10.5

Outstanding Wrestler Award (Lower Weights) - Matthew Ash (SML)
Outstanding Wrestler Award (Middle Weights) - Jayden Scott (RH)
Outstanding Wrestler Award (Upper Weights) - Cody Wilson (Albion)

Place Winners

 99 1. Brandon Tanner (RH)
    2. Jackson Koppers (RH)
    3. Gage Wagner (Alexander)
106 1. Benjamin Merrill (Alexander)
    2. Makhare Rogers (RH)
    3. Jackson Conway (Warsaw)
113 1. Daniel Riorden (RH)
    2. Yeshua Robles-Nunez (Albion)
    3. Mason Bump (Alexander)
120 1. Brandon Sweet (RH)
    2. Cameron Tripphahn (RH)
    3. Tyler Ewing (RH)
126 1. Matthew Ash (SML)
    2. Amilicar Morales (Albion)
    3. Kaden Lyons (Alexander)
132 1. Jayden Scott (RH)
    2. Zach Ash (SML)
    3. Adam Grover (Warsaw)
138 1. Mitchell Gaiser (Alexander)
    2. Shawn Hall (RH)
    3. Alex Ellison (SML)
145 1. Spencer Wuest (Alexander)
    2. Lance Johnson (RH)
    3. Nate Cilento (RH)
152 1. Karamvir Hothi (RH)
    2. Anthony Trinchinni (RH)
    3. Blake Stornelli (Albion)
160 1. Peyton Gagner (RH)
    2. Maverick Bump (Alexander)
    3. Jordan Wilson (Warsaw)
170 1. Dayne Aina (Albion)
    2. Jordan Walker (RH)
    3. Xavier Williams (HSCS)
182 1. Jonah Christakis (Amherst)
    2. Ethan Heineman (Alexander)
    3. Jaden Hall (RH)
195 1. Michael Watts (RH)
    2. Benjamin Levine (Amherst)
    3. Joseph Saxman (Alexander)
220 1. Thomas Moss (SML)
    2. Bryce Kelly (Albion)
    3. Joshua Rodriquez (RH)
285 1. Cody Wilson (Albion)
    2. Tyree Orange (Amherst)
    3. Ethan Daugherty (Warsaw)

Results not entered.

IF YOU HAVE ANY ADDITIONAL PHOTOS OR DOCUMENTATION FROM THIS EVENT, CONTACT INFO@ARMDRAG.COM.


Comments (Alexander Green & Gold Wrestling Tournament)