★ ★ ★ ★ ★ Meet History
Fred Large Memorial Wrestling Tournament
December 8, 2018 @ L.A. Webber Middle-High School (Lyndonville, New York)
Powered by matburn®

 

Livonia/Way-Co
Livonia/Wayland-Cohocton wrestling team after winning the Fred Large Memorial Wrestling Tournament. Photo provided by Joseph Suhr. Click for larger image.






Varsity

Team Final

Livonia/Wayland-Cohocton 122, Depew 112.5, Holley-Kendall 109.5, Lyndonville 85.5, Akron 75.0, Gilead 66, Medina 54, Byron-Bergen 49.5, Pavilion/York 48, Charter School for Applied Technologies 26, St. Joseph's 14, Gow 6

Fastest Pin Award - Carson Alberti (Depew)
Outstanding Wrestler Award (Upper Weights) - Ryan Damboise (LWC)
Outstanding Wrestler Award (Lower Weights) - Colby Petrie (Medina)
Aggregate Pin Award - Griffin Sirdevan (Depew)

Place Winners

 99 1. Travis Fry (Akron)
    2. Bruce Rasmusson (HK)
    3. James Fox (HK)
106 1. Carson Alberti (Depew)
    2. Rashawn Bloom (Medina)
    3. Joseph Gambino (Gilead)
    4. Austin Schmitt (Lyndonville)
113 1. Michael Alberti (Depew)
    2. Matthew Connor (LWC)
    3. Connor Bell (Lyndonville)
    4. Dylan Clemons (HK)
120 1. Ryan Caudill (Gilead)
    2. Tristyn Moyer (HK)
    3. Kenny Pitts (Depew)
    4. David Brown (LWC)
126 1. Colby Petrie (Medina)
    2. Chase Stinson (Lyndonville)
    3. Brennon Munn (Lyndonville)
    4. Austin Hawker (LWC)
132 1. Silas Guesno (Gilead)
    2. Jordan Alonso (Depew)
    3. Jayden Pieniaszek (HK)
    4. Max Carrier (Gow)
138 1. Colton Wood (LWC)
    2. Griffin Sirdevan (Depew)
    3. Sterling Strain (Gilead)
    4. David Farruggia (HK)
145 1. Magd Asbtani (Depew)
    2. Ryan Yaeger (Akron)
    3. Dillon Burt-hodgins (Lyndonville)
    4. Joe Kahn (LWC)
152 1. Zach Hannan (BB)
    2. Carson Kulaw (CSAT)
    3. Christian Humbert (Akron)
160 1. Jared Fregoe (BB)
    2. Sawyer Main (PY)
    3. Dawson Custer (HK)
    4. Brian Covell (Akron)
170 1. Cade Aina (HK)
    2. Eli Stanton (HK)
    3. Sam Grant (Depew)
    4. Aaron Ott (LWC)
182 1. Ryan Damboise (LWC)
    2. Anthony True (PY)
    3. Sam Lazarus (LWC)
    4. Christ Kahuka (CSAT)
195 1. Millard Young (Akron)
    2. Alex Rizun (SJ)
    3. Hunter Leach (BB)
    4. Riley Black (Medina)
220 1. Mario Fidanza (Lyndonville)
    2. Frank Flynn (HK)
    3. Wyatte Gates (LWC)
    4. Dominic Twiss (Lyndonville)
285 1. David Magin (LWC)
    2. Robert Morehouse (Medina)
    3. Ryan Binder (PY)
    4. Hayden Arlington (Lyndonville)

Results not entered.

IF YOU HAVE ANY ADDITIONAL PHOTOS OR DOCUMENTATION FROM THIS EVENT, CONTACT INFO@ARMDRAG.COM.


Comments (Fred Large Memorial Wrestling Tournament)