2016-17 WRWNY/Section VI Ranking #7
January 29, 2017

 

TEAM WEEK #6 – JANUARY 29

Large School

1st Niagara Wheatfield
2nd Lockport
3rd Clarence
4th Lancaster
5th Grand Island
6th St. Joe’s
7th Hamburg
8th Starpoint
9th Iroquois
10th Niagara Falls

Small School

1st Pioneer
2nd Falconer
3rd Olean
4th Chautauqua Lake
5th Newfane
6th Fredonia
7th Cheektowaga
8th Depew/Cleve Hill
9th Randolph
10th Akron

INDIVIDUAL WEEK #7 – JANUARY 29

99
1. Aiden Rabideau (Clarence 9)
2. Tyler Bartolomei (North Tonawanda 10)
3. Antoine Walker (Clarence 9)
HONORABLE MENTION
Steven Bachman (Grand Island 11)
Jake Harry (Lancaster 11)
Andy Lucinski (Newfane 8)

106
1. Parker Rozler (Lancaster 11)
2. Marcus Evans (Randolph 9)
3. Mike Catanzaro (Will North 8)
HONORABLE MENTION
Nick Barberio (Lancaster 10)
Doug Ciszak (Pioneer 11)
Michael Snowden (Niagara Falls 10)

113
1.Mitch Seaver (Lockport 12)
2. (Niagara Wheatfield 9)
3. Shane Hetrick (Maple Grove 11)
HONORABLE MENTION
Dalton Gardner (Fredonia 9)
Colby Petrie (Medina 9)
Cody Pool (Jamestown 11)

120
1. David Poff (Gowanda 12)
2. Zach Braddell (Tonawanda 10)
3. Matt Genau (Will South 12)
HONORABLE MENTION
Dontay Gill (Lockport 12)
Owen Kissell (Alden 11)
AJ Putt (Maple Grove 12)

126*
1. Willie McDougald (Niagara Falls 9)
2. Nick Kozlowski (Portville 12)
3. Johnny Putney (East Aurora 10)
HONORABLE MENTION
Brent Bachman (Roy-Hart/Barker 12)
Giovani Russo (Fredonia 10)
Trey Wiedeman (Pioneer 12)

* Injury Reserve – Matt Evans (Randolph 11)

132
1. Hector Colom (Fredonia 11)
2. Jake DeWolf (Niagara Wheatfield 10)
3. (Niagara Wheatfield 10)
HONORABLE MENTION
Zach Brown (Newfane 11)
Vinny Catanzaro (Williamsville North 11)
Jake Vergien (Iroquois 10)

138
1. Phil Calandra (Depew/Cleve Hill 12)
2. Billy Seiders (Dunkirk/SC 12)
3. Jacob Page (Eden 12)
HONORABLE MENTION
Cory Day(Iroquois 10)
Alex Handley (Alden 12)
Caleb Riordan (Pioneer 11)

145
1. Connor Day (Iroquois 12)
2. Katrell Jackson (Cheektowaga 12)
3. Dylan Ingrao (Falconer 11)
HONORABLE MENTION
Johnny Fiebelkorn (Akron 11)
Brian Ghiandoni (Starpoint 12)
Charlie Johnstone (Newfane 10)

152
1. Steven Kapuscinski (Lockport 12)
2. Dan Torres (Falconer 11)
3. Giuseppe Hoose (Southwestern 11)
HONORABLE MENTION
Logan Kent (North Tonawanda 11)
Icar Simon (Olean 10)
Michael Conrad (Pioneer 12)

160
1. Cameron Page (Falconer 12)
2. Danny Emblidge (Grand Island 11)
3. Dominick Crouse (Sweet Home 12)
HONORABLE MENTION
Eric Bartnik (Cheektowaga 12)
Garrett House (St. Joe’s 11)
Sawyer Overhoff (Eden 12)

170
1. Trevor Micek (Maple Grove 12)
2. Jacob Smeader (Hamburg 12)
3. Nick Martone (St. Joe’s 12)
HONORABLE MENTION
Alton Ingram (Dunkirk 12)
Robbie Penhollow (Falconer 10)
Jake Sarow (Akron 11)

182*
1. Matt Cicco (Niagara Wheatfield 12)
2. Corey Keefe (Falconer 11)
3. Joe Andreessen (Lancaster 11)
HONORABLE MENTION
Ian Baker (Springville 12)
Steven Daskavitz (Lockport 11)
Dillon Knoll (Hamburg 12)

* Injury Reserve – Jacob Peru (Falconer 12)

195
1. Lawrence Jenkins (Lake Shore 12)
2. Tyler Smith (Pioneer 12)
3. Freddie Nixon (St. Joe’s 12)
HONORABLE MENTION
Marshall Johnson (Randolph 12)
Veysal Muktasimov (North Tonawanda 12)
Christian Rider (Clarence 12)

220
1. Jordan McLaughlin (Olean 12)
2. Mason Mastrangelo (Lancaster 12)
3. Matt Eldridge (Depew/Clev Hill 12)
HONORABLE MENTION
Mason Hoose (Canisius 12)
Anthony Robinson (Starpoint 11)
Shaerod Rodgers (Lake Shore 12)

285
1. Laith Alsous (Lew Port 12)
2. Nick Jones (Dunkirk 12)
3. Joe Ramunno (West Seneca East 12)
HONORABLE MENTION
Jaquan Johnson (Grand Island 11)
Calik Kennedy (Amherst 11)
Sean Kloss (Clarence 12)





Comments