Monroe County League JV Wrestling Championships
Wrestling Individual Tournament
January 25, 2013 @ Webster Thomas High School (Webster, New York)
January 26, 2013 @ Webster Thomas High School (Webster, New York)

Brackets (152 KB PDF)

Junior Varsity


Team Final

Batavia [NY] 0, Brighton [NY] 0, Brockport [NY] 0, Canandaigua [NY] 0, Churchville-Chili [NY] 0, East Irondequoit Eastridge [NY] 0, Fairport [NY] 0, Gates Chili [NY] 0, Greece [NY] 0, Hilton [NY] 0, Honeoye Falls-Lima [NY] 0, Irondequoit [NY] 0, Penfield [NY] 0, Pittsford [NY] 0, Rush-Henrietta [NY] 0, Spencerport [NY] 0, Victor [NY] 0, Webster Schroeder [NY] 0, Webster Thomas [NY] 0

Championship Final (1st)

 99 -  Phil Wicks (Spencerport) > Neil Egenlauf (Spencerport), OTD 2-1 (3OT)
106 -  Sam Walker (CC) > Temoc Paz (Brockport), DEC 5-3
113 -  Jordan Zariczny (Penfield) > Kevin O'Connell (Brockport), DEC 4-2
120 -  Austin Salvaggio (WS) > Michael Cuchiara (GC), DFLT
126 -  Yousef Sarkis (Greece) > Yasin Mohammad (Irondequoit), DEC 8-4
132 -  Nathan Xu (Pittsford) > Brad Farrell (Brockport), DEC 9-4
138 -  Jon Post (WT) > Reign Tapiato (EIE), FALL 3:35
145 -  Mike Wojcik (WS) > Darius Brown (Irondequoit), DEC 13-8
152 -  Tom Alvut (Penfield) > Madhur Karki (Penfield), DEC 5-3
160 -  Tim Nolan (WS) > Matt Lombardo (WT), FALL 3:42
170 -  Shareef Ghoneim (Brighton) > Ryan Bacher (WT), DEC 8-6
182 -  Sam Imburgia (Pittsford) > Jaquan Paige (Brockport), DEC 1-0
195 -  Ryan McIntosh (Canandaigua) > Isaiah Luciano (Irondequoit), FALL 3:40
220 -  Cameron Caldarelli (Brockport) > Abe Schwid (Brighton), DEC 4-1
285 -  Tyshawn Hall (CC) > Tyler Felder (HFL), FALL 3:24


Frosh


Team Final

Batavia [NY] 0, Brighton [NY] 0, Brockport [NY] 0, Canandaigua [NY] 0, Churchville-Chili [NY] 0, East Irondequoit Eastridge [NY] 0, Fairport [NY] 0, Gates Chili [NY] 0, Greece [NY] 0, Hilton [NY] 0, Honeoye Falls-Lima [NY] 0, Irondequoit [NY] 0, Penfield [NY] 0, Pittsford [NY] 0, Rush-Henrietta [NY] 0, Spencerport [NY] 0, Victor [NY] 0, Webster Schroeder [NY] 0, Webster Thomas [NY] 0

Championship Final (1st)

106 -  Hunter Tedrow (Penfield) > Robert Smead (Victor), DEC 7-3
113 -  Alla Alsalahi (Victor) > Anthony Spezzano (WS), DEC 11-9
120 -  Alec Fetterman (Fairport) > Chris Butler (Irondequoit), FALL 1:57
126 -  Peter Tubiolo (WT) > Tyler Kelso (Brockport), FALL 4:44
132 -  Owen Lawther (Fairport) > Thaddus Jefferies (Canandaigua), DEC 7-3
138 -  Evan Ocke (Fairport) > Trenton Roloson (Pittsford), FALL 2:54
145 -  Joe Gianettie (RH) > Collin Lawler (Penfield), DEC 5-0
152 -  Nick Devries (WS) > Nick Randisi (WS), DEC 9-6
160 -  Sean Bird (Fairport) > Ryan Flaitz (Victor), MD 9-0
170 -  Michael Jorden (Fairport) > Tyler Rupp (Penfield), DEC 9-4





Powered by matburn®
Matburn® members may edit this page